17 listopada w Muzeum Polskim w Ameryce odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Konkurs skierowany był do uczniów polonijnych szkół podstawowych z metropolii chicagowskiej.
Czworo uczniów z klasy VI ( Zuzanka Klimczuk, Ola Hudy, Patick Sikora i Kacper Oleksy) wykonało plakaty na temat “Nigdy więcej wojny…”
Mimo, że wszystkie prace były przepiękne, to nagrodzona została praca Kacperka Oleksy. Jego plakat w grupie I (uczniowie klas V i VI) zdobył 3 miejsce. BRAWO!!!
Zainteresowanie konkursem było ogromne, bo wpłynęło bardzo dużo pięknych prac. Dlatego składamy również gratulacje Zuzance, Oli i Patrykowi. Brawo!!! Jesteście Wszyscy prawdziwymi artystami.
Rodzice pamiętajcie! Każdy uczeń naszej szkoły zawsze może rozwijać swoje talenty przez udział w konkursach.

Opracowała Dorota Malinowska

• IMG_0933 (1)